Výcvik nositelů dýchací techniky

Menší ohlédnutí za sobotním výcvikem nositelů dýchací techniky zaměřený na způsoby záchranny osob a nebo hasičů u požáru.

Výcvik byl rozdělen na dvě části první část ukázky a způsoby záchranny na nečisto, za pomocí transportních prostředků ve výbavě jednotky,hadicového vazáku, zásahového opasku a nebo bez prostředků.

Následovali dvě simulované záchranny v budově s nulovou viditelností. Hasiči museli provádět zásah stejně jako u reálného zásahu.

Jedna skupina měla již natažené zavodněné hadicové vedení v budově na konci kterého se nacházela zraněná osoba a museli postupovat podél hadice a zraněnou osobu zachránit z budovy.

Druhá skupina měla podobný scénař jen s tím rozdílem, že prováděli zároveň prvnotní průzkum budovy a natažení hadic do budovy.

Na obě skupiny během simulace čekalo mnoho překážek v budově.