Mladí hasiči

V rámci našeho sboru dobrovolných hasičů Obříství, působí také tým mladých hasičů. Tým vedou proškolení vedoucí mládeže, z nichž většina také působí ve výjezdové jednotce obce.

V našem sboru působí děti již od 4 let. Dle věku se zařazují do kategorií a podle toho jsou na ně kladeny nároky. Děti se učí od základů např. telefoní čísla na tísňové linky, první pomoc, uzle až po specifické hasičské dovednosti, které mohou využít v budoucí činnosti ve výjezdové jednotce obce až budou dospělí.
Dalé se zúčastní soutěží v požárním sportu, na který jsou v rámci tréninku také připravováni. Soutěže probíhají v rámci našeho Okresního sdružení hasičů Mělník.

Tréninky probíhají každý týden ve čtvrtek od 18:00 do 19:00, kromě období školních prázdnin. V případě příznivého počasí tréninky probíhají na hřišti základní školy, kde máme po domluvě s vedením školy umístěny překážky určené pro požární sport. V případě špatného počasí nebo zimního období se scházíme v hasičské zbrojnici a činnost je věnována spíše preventivní a výchovné činnosti v rámci požární ochrany a také se učení hasičských prostředků, postupů aj. v rámci sboru dobrovolných hasičů.

Hlavním vedoucím mládeže je Ing. Lucia Veselská tel. 792 300 476, email: sdhobristvi@email.cz

Pokud máte zájem se k nám přidat neváhejte ji kontaktovat, případně nás můžete přímo oslovit na kterékoliv akci kde nás uvidíte a nebo přímo na tréninku.