CAS 24 Mercedes-Benz 1124

Od března roku 2022 disponuje naše jednotka cisternovou automobilovou stříkačkou na podvozku Mecedes-Benz 1124. Vůz sloužil původně u jednotky HZSp SŽ v Kralupech nad Vltavou, kteří ho převedli na obec Veleň od které naše obec automobil odkoupila.

Vozidlo pohání přeplňovaný 6ti válcový motor o objemu 6 litrů s výkonem 177 kW. Podvozek je v provedení 4×4 a vybaven přední i zadní uzávěrkou diferenciálu. Kabina osádky je pro 6 osob, v zadní řadě sedadel jsou integrované držáky dýchacích přístrojů v opěrkách pro hasiče umožnujicí rychlý zásah.

V nástavbě cisterny je umístěna nádrž na vodu o objemu 1800 l a 260 l pěnidla. Čerpadlo značky Godiva dosahuje výkonu 2700 l/min a jeho ovládání je umístěno v zadní části automobilu, nad čerpadlem je umístěna také tvarově stálá hadice D na navijáku o délce 60 m určená pro rychlý zásah. V pravé zadní části nástavby je uschován také výsuvný osvětlovací stožár s eletrickým pohonem.

Automobil je vybaven pro téměř všechny druhy zásahů ke kterým naše jednotka může být povolána, s vyjímkou záchrany osob / zvířat z vodní hladiny na tento druh zásahu v naší jednotce slouží DA-L1Z Volkswagen Transporter.