Jednání povodňové komise 14.9.2024

Zveřejňujeme zápis z jednání povodňové komise Obec Obříství.

Aktuální situace je taková, že se nacházíme v 1.SPA a není ohrožen žádný majetek.

2.SPA pravděpodobně nastane během dnešního odpoledne a 3.SPA během dnešní noci. 🌧

Dle predikce ČHMÚ a povodí se očekává vzestup hladin v naší lokalitě v porovnání s povodní na přelomu roku 2023/24 o 150cm výše. Ke kulminaci ,by mělo dle predikcí dojít během noci z neděle 15.9. na pondělí 16.9.

Prostřednictvím členů povodňové komise a členů JSDH Obříství byli informováni občané v možných ohrožených lokalitách. Pokud jste byli informováni těmito orgány a rozhodnete se preventivně evakuovat sami prosíme oznamte tuto skutečnost na níže uvedené kontakty.

Prosíme dbejte pokynů povodňových orgánů a složek IZS.

❌Nevstupujte do lokalit, které budou zataraseny bezpečnostní páskou. V našem případě zejména na náplavku, fotbalové hřiště TJ Sokol a celý břeh labe.

❌Ve výše zmíněných lokalitách nenechávejte zaparkovaná vozidla zejména z důvodu umožnění průjezdu techniky IZS a nebo povodí.

❌Nezdržujte se v okolí vzrostlých stromů, lesů hrozí pády stromů vlive podmáčení půdy a foukáním větru.

🔌Nabijte si telefony, powerbanky, baterie apod. může dojít k výpadku el. energie.

V případě potřeby uvádíme telefoní kontakty:

📱 Místostarosta obce Libor Tichota – 724 627 863

🚒 Velitel dobrovolných hasičů Obříství Jiří Novák – 604 794 853

V případě akutní nebo život ohrožujicí situace kontaktujte složky IZS na tísňových linkách ☎️ 112,🚒 150, 🚑155, 🚓158.

Situaci naše jednotka společně s povodňovou komisí obce průběžně monitoruje.