Příspěvek Nadace Agrofert

Naše jednotka sboru dobrovolných hasičů získala nové vybavení určené na práci a záchranu ve vodě. Díky hasičskému fondu Nadace Agrofert jsme obdrželi 40 000 kč, na pořízení těchto prostředků. Konkrétně jsme nakoupili dva suché obleky, dva páry neoprenových rukavic, dvě tašky na obleky a 4 kusy nožů určených na vodní záchranu. Obec Obříství v tomto projektu uhradila zbylou částku 13 220 kč.

Vybavení rozšíří možnosti zásahů na vodní hladině. Jelikož je naše jednotka vybavena motorovým člunem. Tyto prostředky budou sloužit jako další vybavení pro práci na vodní hladině. V posledních letech jednotka zasahovala několikrát u záchrany osob z vodní hladiny, pořízením těchto prostředků se velmi zvýší připravenost na tyto zásahy a efektivita zásahu. Stejně tak se zlepší možnosti při zásahu u povodní, které se naší obci nevyhýbají.

Děkujeme Nadaci Agrofert za jejich příspěvek, díky kterému jsme mohli tyto prostředky nakoupit.